Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
zelazny 04
W poniedziałek 6 maja uczniowie klas drugich wybrali się do Teatru Żelaznego na spektakl pod tytułem "Detektyw Pozytywka". Razem z bohaterami (ktorzy przedstawieni byli za pomocą lalek wzorowanych na rysunkach G. Kasdepke) dzieci wzięły udział w śledztwie dotyczącym skradzionego roweru Detektywa Pozytywki. To pouczajace i rozrywkowe przedstawienie ukazało dzieciom wiele ważnych wartości takich jak: współpraca, przyjaźń, a także pozytywne podejście do życia.

Czytaj więcej...

talent 20
09 maja odbył się szkolny konkurs „Mam talent 2024”. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, prezentując się w różnych kategoriach. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe występy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. ❤️

Czytaj więcej...

konstytucja 02
Z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca ten dzień. Dzieci wcieliły się w chłopstwo z XVIII wieku, posłów, marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego oraz króla Augusta Poniatowskiego biorących udział w obradach nad konstytucją. Odwiedziła nas też sama Konstytucja (w której rolę wcieliła się Alicja z klasy IV), przenosiła nas wszystkich do scen z XVIII wieku i wytłumaczyła, dlaczego stworzenie Konstytucji było tak ważne dla Polski i Polaków. Uczennice Alicja z klasy V i Łucja z klasy VI wspaniale zaśpiewały piosenki nawiązujące do tego dnia, a Piotr z klasy IV wykonał utwór hiphopowy o Konstytucji. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali dla Konstytucji pieśń "Witaj Majowa Jutrzenko". Całą akademię poprowadzili konferansjerzy: Anna i Michał z klasy VII.

Czytaj więcej...

doktor 01
Uczniowie klasy 3 omawiali lekturę "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Oprócz zebrania najważniejszych informacji w metryczkach, dzieci tworzyły w grupach opisy zwierząt, a indywidualnie makiety 3D przedstawiające najciekawsze wydarzenie z książki.

Czytaj więcej...

point 07
Uczennica naszej szkoły, Anna Musioł, została laureatką Ogólnopolskiego Szkolnego Konkursu Filmowego pt. "Point of View". Zdobyła nagrodę główną w kategorii: plakat filmowy.
Organizatorem konkursu była instytucja kultury Silesia Film. Uczestnicy mogli stanąć w szranki w pięciu kategoriach: film, animacja, teledysk, plakat filmowy, recenzja filmowa. Prace oceniało profesjonalne jury złożone z ekspertów w danej dziedzinie.
Gala wręczenia nagród odbyła się w dniu dzisiejszym w Kinoteatrze "Rialto" w Katowicach.
Aniu, gratulujemy!!!🏆

Czytaj więcej...

warsztaty 06
Obchody Miedzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole zakończyliśmy warsztatami przyrodniczymi w klasach drugich. Nasi uczniowie podczas zajęć mieli możliwość porozmawiać o tym, czego rośliny potrzebują do życia, jak stworzyć środowisko odpowiednie dla wzrostu rośliny, a także dlaczego w ogóle warto je hodować. Dzieci podczas aktywnych zajęć obejrzały film edukacyjny oraz wykonały proste zadania i łamigłówki. Na koniec, w części praktycznej zajęć, miały możliwość zasadzić samodzielnie pomidora, którego następnie mogły zabrać do domu. Dziękujemy bardzo Pani Alinie z Kwiaty w kredensie - pracownia florystyczna za odwiedziny i wspaniałe watsztaty 🌱🌷

Czytaj więcej...

ziemia 01
22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Głównym celem tego święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji klasy pierwsze wykonały ciekawe prace. Oprócz plastycznych aktywności nie zabrakło zajęć tematycznych. Uczniowie oglądali również krótkie filmiki edukacyjne, z których wynieśli istotną wiedzę o ochronie naszej planety.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Czytaj więcej...

hejt 05
Klasy 5A, 6A i 7A uczestniczyły w projekcie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej – Lekcja w kinie. Tematem przewodnim było zagadnienie: ” Czy social media mogą być toksyczne”?. Podczas lekcji, prowadzonej na sali kinowej, uczniowie mogli poznać mechanizmy jakimi rządzą się social media, dowiedzieć się co oznacza np. : cyberbullying i multitasking, zrozumieć, jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media nas w niej zamykają. Po lekcji odbyła się projekcja filmu pod tytułem „Dancing Queen,” który poruszał ważne i uniwersalne tematy dla młodzieży, takie jak relacje rówieśnicze i rodzinne, samoakceptacja, przyjaźń, wiara we własne siły, rozwijanie swoich pasji.

Czytaj więcej...

 

pilot 01
24 kwietnia klasa 1b gościła wyjątkowego gościa, tatę jednego z naszych uczniów, który jest pilotem✈️🛩. Tata Maćka opowiedział nam o tym jak wygląda praca pilota od startu do lądowania samolotu, a także co trzeba zrobić, aby zostać pilotem. Swoją opowieść wzbogacił niesamowitymi zdjęciami i filmami z podniebnych podróży. Dziękujemy za wartościową lekcję!

Czytaj więcej...

eko 01
19 kwietnia wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w pokazie „Eko Moda na Dzień Ziemi”. Poprzez kreatywną zabawę na lekcjach uczniowie wraz z nauczycielami chcieli przypomnieć jak ważna jest segregacja odpadów, recykling oraz dbanie o planetę, na której żyjemy. Stroje były dokładnie przemyślane i bardzo starannie wykonane. Niezwykłe kreacje uczniów wzbudzały zachwyt i uśmiechy na twarzach społeczności szkolnej. ♻️🌍

Czytaj więcej...

dzien ziemi 04
W tym roku szkolnym Dzień Ziemi w klasach starszych obchodziliśmy, uczestnicząc w różnych działaniach promujacych dbanie o nasza planetę:
- kl.4a uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacyjnym ZPR WŚ w Będzinie:
- w kl. 4a,5a,7a i 3a zostały przeprowadzone pogadanki ekologiczne ,,Wyzwanie - przyrody szanowanie"- prowadzone przez edukatora z Ośrodka Edukacyjmego ZPKWŚ w Będzinie:
- kl.4a i 5a na lekcji przyrody i biologii zrealizowały projekty edukacyjne ,,Zainwestuj w naszą Planetę";
- kl. 6a i 7a na lekcjach geografii zaangażowały się w wykonanie zadania interaktywnego - uczniowie rozwiązywali quiz z wiedzy o polskich parkach narodowych.

Czytaj więcej...

auta 15
Uczniowie klasy 3 chętnie dzielą się swoimi zainteresowaniami z innymi dziećmi. W ostatnim czasie Artur, Adrian i Michał pochwalili się swoją wiedzą na temat samochodów, Kamila i Edyta opowiadały o kawiach (świnkach morskich), Piotrek i Maks pokazali kolegom umiejętność wykonywania prezentacji multimedialnych, natomiast Piotrek i Krzyś zaprezentowali nowe ćwiczenia z piłką do koszykówki.

Czytaj więcej...

calineczka 08
Podsumowanie lektury "Calineczka" w klasie 2b.
Wykonanie grupowo pracy plastyczno- technicznej dotyczącej dowolnej sceny z książki

Czytaj więcej...

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach