Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  

2021 08 30 es logo czarne

2021 08 30 robotyka

Drodzy Rodzice!

Miło nam poinformować, że szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage od nowego roku szkolnego poprowadzi  dodatkowe zajęcia z języka angielskiego na terenie naszej szkoły. W ramach Programu Partnerskiego nasza szkoła otrzymała:

  • dostęp premium do platformy Eduelo dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli
  • zestaw innowacyjnych materiałów metodycznych
  • dostęp do cyklu szkoleń metodycznych dla nauczycieli oraz cykl specjalnych webinarów wychowawczo-psychologicznych dla Rodziców
  • możliwość skorzystania z warsztatów językowych dla uczniów na różnych poziomach zaawansowania

Czytaj więcej...

Rozpoczecie roku szkolnego 1


Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Pieczyńskiemu za obecność, w tym ważnym dla nas wszystkich dniu.

Cieszymy sie, że możemy powitać z uśmiechem wszystkich uczniów, a zwłaszcza pierwszoklasistów.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego oraz samych sukcesów 🍀❤️🏆🥇📚📖✏️✒️🖍️

Czytaj więcej...

fizyka 01

 Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

W ubiegły poniedziałek tj. 20 września 2021 r., uczniowie naszych klas: II a i III a, mieli wielką przyjemność odwiedzenia Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach. Okazją stały się niezwykłe wykłady z fizyki, w ramach corocznych, cieszących się wieloletnim uznaniem i zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz rodziców Osobliwości Świata Fizyki!

Czytaj więcej...

2021 10 02 Slaski festiwal Nauki

Już niedługo, bo w niedzielę 10 października br. w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Plenerowe Miasto Nauki rozciągać będzie się od rynku w aż do ul. Dudy-Gracza. Tego dnia będzie można uczestniczyć w warsztatach i wykładach, a także zapoznać się z blisko 200 pokazami naukowymi w kilkunastu strefach specjalnych. www.slaskifestiwalnauki.pl

Dodatkowo organizatorzy zapraszają na festiwal w formule online od 11 do 15 października br. 30 września br. o godz. 17:00 ruszy dodatkowy nabór na bogatą ofertę wykładów ze wszystkich obszarów wiedzy, w których będzie mogła wziąć udział duża liczba odbiorców online.

VLO, które wchodzi w skład ZSO nr 2, również będzie miało tam swoje stanowisko!

Więcej informacji i możliwość zapisu na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl

dzien nauczyciela 06

13 października klasa 3a przygotowała akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej, w ktorej udział wzięła cala społeczność szkolna. W ten sposób, uczniowie złożyli wszystkim: dyrekcji, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły najszczersze życzenia z okazji ich święta

Czytaj więcej...

pasowanie na uczniow 01

12 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Nasze pierwszaki mogły pochwalić się już zdobytą wiedzą. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu przez Pana Dyrektora, przyszedł czas na słodkie upominki. 

Czytaj więcej...

wlc

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

z przyjemnością informujemy, iż od przyszłego tygodnia (8.11.21) rusza w naszej szkole wojewódzki konkurs Wielka Liga Czytelników. Projekt ten skierowany jest m. in. do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

dzien ubogich 1

Zebrane przez naszych uczniów dary dotarły do organizatorów Światowego Dnia Ubogich w Katowicach. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie!💪🏆👍🎁

2021 10 30 podziekowanie pies

 

Październik był miesiącem akcji zbiórki dla zwierząt "Pełna miska dla schroniska". W akcji brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 56 wraz z nauczycielami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie 🐾❤️

swieto niepodleglosci 02

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada odbył się w naszej szkole uroszysty apel przygotowany przez uczniów klasy 3a i 7a.

Czytaj więcej...

bohater on11

W tym roku szkolnym klasy 4-8 kolejny raz wzięły udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON w Twojej Szkole.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Na lekcjach historii i języka polskiego uczniowie mogli obejrzeć przygotowane przez organizatorów materiały edukacyjne i porozmawiać z nauczycielami o tym ważnym historycznym wydarzeniu.

Czytaj więcej...

mikolajki 01

Dnia 06 grudnia każdy kto chciał, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa, który zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości. Organizatorem tego dnia byli zarówno wychowawcy klas jak i uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu.

Czytaj więcej...

wycioeczka klasa 7 01

W dniu 08.12.2021 klasa 7a wyjechała na wycieczkę jednodniową do Istebnej. Podziwiała piękno gór na kuligu, zapoznała się z górskimi zwyczajami. Największą atrakcją była możliwość jazdy konnej. Było po prostu super.

Czytaj więcej...

paczka 04

Dziękujemy bardzo za każde zaangażowanie w przygotowanie “Szlachetnej Paczki”🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁. Kolejny raz wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego👍🤝❤️

Czytaj więcej...

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach