konstytucja 02
Z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca ten dzień. Dzieci wcieliły się w chłopstwo z XVIII wieku, posłów, marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego oraz króla Augusta Poniatowskiego biorących udział w obradach nad konstytucją. Odwiedziła nas też sama Konstytucja (w której rolę wcieliła się Alicja z klasy IV), przenosiła nas wszystkich do scen z XVIII wieku i wytłumaczyła, dlaczego stworzenie Konstytucji było tak ważne dla Polski i Polaków. Uczennice Alicja z klasy V i Łucja z klasy VI wspaniale zaśpiewały piosenki nawiązujące do tego dnia, a Piotr z klasy IV wykonał utwór hiphopowy o Konstytucji. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali dla Konstytucji pieśń "Witaj Majowa Jutrzenko". Całą akademię poprowadzili konferansjerzy: Anna i Michał z klasy VII.