Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
kodowanie 01
W drugim semestrze roku szkolnego klasa 1b, w ramach lekcji edukacji wczesnoszkolnej, rozpoczęła swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem. Realizowaliśmy tematykę lekcji z wykorzystaniem maty do kodowania, tworzyliśmy proste kody, uczyliśmy się współrzędnych. Zapoznaliśmy się z robotem Dash, którego uczniowie pieszczotliwie nazwali Ptysiem. Ptyś towarzyszył nam podczas przerabiania treści matematycznych i przyrodniczych. 

Raz w tygodniu uczyliśmy się programowania z wykorzystaniem zestawów matematycznych ScottieGo! Zaczęliśmy od prostych kodów, a teraz układamy już skomplikowane polecenia, które mały robocik wykonuje dla nas na ekranie tabletu. Nie możemy doczekać się kolejnych przygód z kodowaniem i programowaniem w przyszłym roku!

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach