Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
foto 01

 

17 września odbył się w szkole pokaz karate. Instruktorzy oraz młodzi adepci Katowickiego Klubu Karate pokazali uczniom klas młodszych jak wyglądają treningi, walki zawodników oraz spektakularne pokazy siły. Zajęcia pokazowe prowadził Sensei Tomasz Najduch wielokrotny mistrz Europy, medalista Pucharu Świata.

Czytaj więcej...

foto 01

NASZA SZKOŁA, JAK CO ROKU, PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Wszyscy uczniowie w dniach od 10.09.2018r. do 14.09.2018r. włączyli się w tą szlachetną akcję „Sprzątanie świata” i wyruszyli sprzątać swój wyznaczony „kawałeczek świata”. W tym roku były to tereny zielone przy naszej szkole oraz w drodze do szkoły wzdłuż rzeki Ślepiotki w dzielnicy Katowice-Ochojec. 

Czytaj więcej...

foto 01

16 września uczniowie klasy 1 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień odkrywania swoich talentów. Z tej okazji dzieci stworzyły drzewo talentów z kropek, na których przedstawiły w czym są najlepsze. Atrakcją tego dnia była również kropkowa gra w kości i tworzenie grupowych prac plastycznych z kół. W sali zagościły okrągłe koty, domy i miasta.

Czytaj więcej...

foto 06

 Dnia 19 września uczniowie klas 7a, 3a, 3b i 3d udali się w poszukiwaniu jesieni do Zakopanego. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wejścia na Gubałówkę, z której podziwialiśmy wspaniałą panoramę Tatr. W drodze do autokaru odwiedziliśmy Krupówki. A po zjedzonej ze smakiem obiadokolacji część z nas pojechała do Bukowiny Tatrzańskiej, zregenerować się w basenach termalnych przed jutrzejszym dniem.
Pozdrawiamy serdecznie!
Ps. Znaleźliśmy lato

Czytaj więcej...

foto 01

 Niezmordowani poszukiwaniami złotej polskiej jesieni, udaliśmy się dzisiaj w wyższe partie gór. Poszukiwania rozpoczęliśmy od doliny Suchej Wody, przez Psią Trawkę, schronisko Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Boczań dotarliśmy do Kuźnic. Czy znaleźliśmy jesień? I tym razem się nie udało ale jutro spróbujemy ponownie! A żeby rozgrzać chłodne już wieczory, na zakończenie dnia pełnego przygód, urządziliśmy integrację przy grillu i kiełbaskach. Czyżby dzisiejszy dzień był ostatnim dniem tej super wycieczki ?!?

Czytaj więcej...

foto 07

Akcja "Bezpieczna Droga do Szkoły" organizowana przez katowicką Policję. 26.09.2018 r. Policjanci z IV Komisariatu Policji w Katowicach przeprowadzili z uczniami klasy pierwszej zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wysłuchały prelekcji, zobaczyły prezentację multimedialną, następnie wyszły na ulicę w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę.W asyście policjantów ćwiczyły bezpieczne korzystanie z przejścia dla pieszych.

Czytaj więcej...

foto 03

 

Uczennica klasy III Gimnazjum,reprezentantka Polski w badmintonie Ola Wronska zajela III miejsce w deblu i V w mikście na turnieju Grand Prix Polski Juniorów Mazovia Junior Cup / Miedzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w Zielonce.

Czytaj więcej...

foto 09

 

W ubiegłym tygodniu klasa 1a witała Jesień. Dzieci, korzystając z jesiennych skarbów, zrobiły pyszną sałatkę owocową, a podczas zajęć plastycznych stworzyły kolorowe obrazy.

Czytaj więcej...

foto 04

 

Członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięły udział w akcji edukacyjnej "Podaj łapę" organizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Silesia". Dziewczęta zajmowały sie malowaniem buziek najmłodszym uczestnikom akcji.

Czytaj więcej...

foto 08

 

W tym tygodniu klasa 7 a udała się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Katowicach –Murckach. Uczniowie zapoznali się z różnorodnością biologiczną występującą w ogrodzie sensoryczno-botanicznym a w strefie edukacji poszerzyli wiedzę na tematy przyrodniczo-ekologiczne .
Na zakończenie warsztatów wykonali piękne prace, do których wykorzystali rzemiosło tkackie.

Czytaj więcej...

foto 02

 

12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14.10. Uczniowie klas IV, V oraz Gimnazjum przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli rys historyczny powstania Komisji Edukacji Narodowej.
W programie uczniowie cytowali również poezję i śpiewali piosenki dla nauczycieli.
Za przygotowanie dziękujemy Paniom: Annie Kurcius oraz Agacie Brożek.

Czytaj więcej...

foto 05

 

Dnia 12 października w naszej szkole miało miejsce pasowanie na pierwszoklasistę. W ramach tej uroczystości uczniowie klasy drugiej i członkinie szkolnego zespołu tanecznego zaprezentowali powitalny program artystyczny. Uczniowie klasy pierwszej też mieli okazję się wykazać. Były śpiewy, tańce i recytacje wierszy. Na koniec Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania na ucznia. Pierwszakom wręczono dyplomy i babeczki domowej roboty. Ależ to było powitanie! :)

Czytaj więcej...

foto 04

 

W tym tygodniu klasa 1a odkryła, że nauka przez zabawę to wspaniały pomysł. Domowe zabawki towarzyszyły dzieciom na lekcjach i pomagały w wypowiedziach, poznawaniu i posługiwaniu się liczebnikami porządkowymi, a nawet w rozwiązywaniu zadań z treścią. Uczniowie odkryli, że zabawką może być też kartka papieru, z której tworzyli przeróżne cuda. Wszystko to, co podpowiadała im wyobraźnia.

Czytaj więcej...

foto 02

 W naszej szkole są realizowane zajęcia dodatkowe w postaci kółka Scrabble, do którego serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów. Zajęcia odbywają się w szkolnej bibliotece a prowadzi je pani Joanna Brychcy.
W październiku pani Joanna Brychcy wraz z koleżanką Ewą Szałas z Górnośląskiego Klubu Scrabble przygotowały lekcje pokazowe gry w scrabble dla klas : 4 a, 5 a i b, 7 a i b i 8 a.
Odnieśliśmy już pierwszy sukces! 19 października w Sosnowcu 2 nasze uczennice brały udział w I Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Scrabble Belgijkę. Alicja Sojka zdobyła 9 miejsce a Paulina Jakubiec miejsce 15.

Czytaj więcej...

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach