2022 09 23 laboratoria

Informujemy, że nasza szkoła dołączyła do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości.

Program to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

www.gov.pl/web/laboratoria

W ramach programu otrzymane dofinansowanie nasza placówka przeznaczyła na zakup nowoczesnej drukarki 3D w zestawie z wielokolorowymi filamentami, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań, oraz sprzęt fotograficznego z profesjonalnym zestawem oświetleniowym, sprzęt komputerowy oraz profesjonalnego nagłośnienie z bezprzewodowymi mikrofonami.

Zakupiony w ramach programu sprzęt pozwoli naszej na urozmaicenie zajęć, ułatwi organizowanie uroczystości szkolnych. Pozwoli na poznawanie nowych technologii, umożliwi uczniom rozwijanie swoich zainteresowań zarówno na zajęciach lekcyjnych jak i kółkach pozalekcyjnych.

Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” Sprzęt nagłośnieniowy:

Uroczystego Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2022/2023 - 01.09.2022 r.

01

Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej – 13.10.2022 r.

02

Apelu z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości -10.11.2022 r.

03

Imprezy zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski dla klas 1-3 z okazji Dnia Pluszowego Misia - 25.11.2022 r.

04

Szkolnego kolędowania - 22.12.2022 r.

05

Jasełek - 11.01. 2023 r.

06

Drukarka 3D

07 Na lekcji informatyki klasa 5a zapoznała się z programem Tinkercad,
jest to darmowy program do modelowania 3D online,
który pomaga w tworzeniu modeli do druku 3D.
Efektem tych prac było wydrukowanie ozdób świątecznych - grudzień 2022 r.

Sprzęt fotograficzny:
Do dokumentacji działań prowadzonych w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości wykorzystano sprzęt fotograficzny zakupiony ze środków projektu.