Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
wlc

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

z przyjemnością informujemy, iż od przyszłego tygodnia (8.11.21) rusza w naszej szkole wojewódzki konkurs Wielka Liga Czytelników. Projekt ten skierowany jest m. in. do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Podczas tegorocznej edycji uczniowie będą czytali kolejno 5 książek (lub ich fragmenty), a następnie rozwiązywali testy dotyczące lektur. Zmagania będą przebiegały tym razem w trzech kategoriach: klasy I- III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII i będą polegały na zdobywaniu kolejnych sprawności.

Aby zaliczyć test, należy uzyskać min. 80 punktów.

Dopuszczalne jest przyznanie przez koordynatora po jednej sprawności (w zamian za rozwiązanie testu) za zajęcie I-III miejsca w innym konkursie czytelniczym lub napisanie recenzji czy wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki.

Wszyscy uczniowie, którzy zdobędą 5 sprawności przystąpią na początku marca do szkolnego finału, podczas którego wyłonimy najlepszych czytelników naszej szkoły. To oni będą nas reprezentować w kolejnym etapie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wydrukowanie i przesłanie do koordynatora na podany niżej adres mail wypisanej przez rodzica (prawnego opiekuna) zgody, którą można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły. Zgody oddajemy/ przesyłamy skan najpóźniej do 19.11.2021.

Zgody, jak i testy do wybranych książek należy pobrać ze strony internetowej naszej szkoły. W wyjątkowych sytuacjach można zgłosić się do szkolnego koordynatora konkursu.

W tym roku (podobnie jak w poprzednim) uczniowie nie będą deklarować, które książki chcą przeczytać. Ważne, aby każdy uczestnik na bieżąco czytał wybrane pozycje i rozwiązywał testy. Ostateczny termin oddawania prac to 7.02.2022.

Rozwiązane testy będzie można albo przesłać mailowo: sp56wlc2021@interia.pl (wówczas w temacie koniecznie trzeba wpisać imię, nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza), albo wrzucić do skrzynki wystawionej w przedsionku głównego budynku szkoły.

 

Zgłoszenie uczestnika: pdf
Tytuły wybranych pozycji: pdf

 

Koordynatorki
Anna Gawliczek – bibliotekarz
Marta Witkowska – nauczyciel j. polskiego

 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach