Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
fizyka 01

 Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

W ubiegły poniedziałek tj. 20 września 2021 r., uczniowie naszych klas: II a i III a, mieli wielką przyjemność odwiedzenia Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach. Okazją stały się niezwykłe wykłady z fizyki, w ramach corocznych, cieszących się wieloletnim uznaniem i zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz rodziców Osobliwości Świata Fizyki!

Pod opieką i kierunkiem znakomitych wykładowców Uniwersytetu Śląskiego, nasi uczniowie mieli niepowtarzalną szansę bezpośredniego uczestniczenia w eksperymentach fizycznych oraz aktywnego eksplorowania dziedzin nauki, które często uznajemy za trudne i niedostępne. Wiodącymi nurtami tegorocznych wykładów są: Bezcenna energia oraz Na fali. Falą energii nasi uczniowie wypełnili więc uniwersyteckie aule!

Pytaniom, refleksjom, zachwytowi i pozytywnym emocjom nie było końca… Już dziś czekamy na kolejną przygodę z nauką w Uniwersytecie Śląskim i Uniwersytecie Śląskim Dzieci!

Gorąco zachęcamy wszystkich pasjonatów nauki do udziału w Osobliwościach Świata Fizyki 2021 oraz obejrzenia naszej fotograficznej relacji z wykładów.

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach