matematyka 11
W ramach innowacji "Matematyka w ruchu" prowadzonej w roku szkolnym 2023/2024 przez wychowawcę, klasa 2b w każdym miesiącu uczestniczyła w zajęciach, podczas których rozwijała nie tylko umiejętności ruchowe, ale także wykonywała ćwiczenia utrwalające dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, liczby rzymskie, posługiwanie się zegarem oraz pojęcia takie jak centymetr, metr, litr, odcinek, stopnie Celsjusza, itp.

Uczniowie między innymi tworzyli plan sali gimnastycznej (gdzie 1 krok=1cm), mierzyli długość skoków w dal, wykonywali ćwiczenia podczas gry z kostką, wzięli udział w wyścigu z kubeczkiem wody odmierzając 1,5litra, odtwarzali ruchowe rytmy, wykonywali ćwiczenia przy stanowiskach ponumerowanych liczbami rzymskimi dostosowując odpowiednio ilość powtórzeń, zaznaczali godziny na zegarach czy podpisywali temperaturę na termometrach.

A przed uczniami wciąż kolejne zadania i ćwiczenia ⚽⛹️🏑🔢📏😊