patron 07
27 marca obchodziliśmy Dzień Patrona, który związany jest z dwoma ważnymi dla nas rocznicami, ponieważ w roku 2024 przypadają: 130. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci naszego patrona Henryka Sławika. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystej akademii zorganizowanej pod hasłem: XI PRZYKAZANIE: NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI. HENRYK SŁAWIK -BOHATER TRZECH Narodów.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach związanych z postacią uhonorowanego przez izraelski instytut Yad Vashem tytułem SPRAWIEDLIWEGO WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA naszego patrona, otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W bibliotece została przygotowana wystawa związana z działalnością wielkiego Ślązaka-dziennikarza, dyplomaty, powstańca śląskiego, działacza społecznego i samorządowego.