Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
orkiestra 01
Klasa 2a odwiedziła siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Dzieci miały możliwość zobaczyć ją "od kuchni", zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla słuchaczy i odwiedzających. Uczniowie wzięli udział w warsztatach muzycznych, podczas których poprzez aktywne słuchanie muzyki, mogli pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie oraz rozwinąć swoją wrażliwość muzyczną. Dzieci świetnie się bawiły: grały na instrumentach perkusyjnych, wyklaskiwały różne rytmy, grały na bum bum rurkach, a także przyglądały się bliżej takim pojęciom jak: harmonia czy akustyka. Na koniec drugoklasiści mogli przysłuchać się na żywo profesjonalnej próbie orkiestry. To było niesamowite przeżycie 🎹🎻♥️

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach