Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
02 pamiec81

Lekcja o stanie wojennym z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych przez IPN oraz ŚCWiS, także prezentacja elektronicznej wersji wystawy pt. „STAN WOJENNY1981-1983”

W dniach 15 i 16 listopada 2021 r. uczniowie klasy 7a oraz klas 8a i 8b uczestniczyli w lekcji o stanie wojennym z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.


Po lekcji, uczniom klasy 7a oraz 8a i 8b zaprezentowana została również elektroniczna wersja wystawy pt. „STAN WOJENNY 1981-1983”, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.
W tych dniach uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach mających miejsce 40 lat temu i tym samym dobrze przygotować się do świadomego przeżywania kolejnej rocznicy tych niełatwych dla naszego narodu wydarzeń. 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach