Szkoła Podstawowa nr 56

im. Henryka Sławika w Katowicach

  
foto 01

NASZA SZKOŁA, JAK CO ROKU, PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Wszyscy uczniowie w dniach od 10.09.2018r. do 14.09.2018r. włączyli się w tą szlachetną akcję „Sprzątanie świata” i wyruszyli sprzątać swój wyznaczony „kawałeczek świata”. W tym roku były to tereny zielone przy naszej szkole oraz w drodze do szkoły wzdłuż rzeki Ślepiotki w dzielnicy Katowice-Ochojec. 

 Wyposażeni w rękawice i worki z wielką ochotą przystąpiliśmy do działania. Pracy było sporo, niestety śmieci bardzo dużo, ale daliśmy radę. Dzięki takim inicjatywom świat staje się lepszy i ładniejszy. Zachęcamy do brania przykładu z naszych uczniów: "Jeśli widzisz śmieci to je podnieś , to nic nie kosztuje, a zaraz robi się przyjemniej".
Satysfakcja, że pomogliśmy w tak szlachetnej akcji – ogromna. Na dołączonych zdjęciach nasza szkoła „sprzątająca świat”.

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach