foto 58

W dniach 27.05-02.06.2019 uczniowie naszej szkoły wyjechali na szkolną wycieczkę do Francji. Program wycieczki był bardzo bogaty. Spędziliśmy cały dzień w Paryski Disneylandzie,który zapewnił nam mnóstwo świetnej zabawy i niesamowitych wrażeń. Tutaj każdy znalazł coś dla siebie, od klimatycznych, spokojnych uliczek i zamków prosto z filmów Disneya, po pędzące rollercoaster'y, które wbijały nas w fotele.Następnego dnia udaliśy się na Mont Saint-Michel, skalistą wyspę pływową w zatoce Mont-Saint-Michel, na kanale La Manche, w południowo-zachodniej Normandii, która połączona jest z kontynentalną Francją groblą długości 1800 metrów.

W kolejnych dniach nie zabrakło wizyty w Wersalu, Luwrze, Pałacu Inwalidów i wjazdu na wieżę Eiffel'a, z której mogliśmy podziwiać panoramę Paryża. Poznaliśmy dzisiaj również tajniki komponowania francuskich perfum oraz podziwialismy piękne paryskie widoki podczas rejsu po Sekwanie.Ostatniego dniaprzeszliśmy do dzielnicy łacińskiej, gdzie podziwialiśmy Pałac i Ogrody Luksemburskie, w kierunku Panteonu, miejsca spoczynku Marii i Piotra Curie. Mijając Sorbonę, w średniowieczu jedną z najstarszych i najważniejszych instytucji tego typu, będącą wzorem dla innych średniowiecznych uniwersytetów, udaliśmy się pod katedrę Notre Dame. Paryż jest piękny i niejeden z nas na pewno tam jeszcze wróci.