foto

Od roku szkolnego 2018/2019 w klasie gimnazjalnej 3a realizowana jest innowacja pedagogiczna – historia z elementami w języku angielskim. Treści z historii powszechnej poszerzamy o elementy w języku angielskim. Lekcje dotyczące historii Polski są realizowane wyłącznie w języku polskim. Pomysł na wdrożenie powyższej innowacji wynikł z dużej wagi jaką przykłada się we współczesnym systemie oświaty do nauki języka angielskiego. Uczniowie chętnie uczą się tego języka obcego rozumiejąc jak istotna jest jego znajomość zarówno dla dalszej ich edukacji jak i w przyszłości do odnalezienia się na rynku pracy. Do każdej lekcji z historii powszechnej uczniowie otrzymują słownictwo w języku angielskim korespondujące z realizowanym materiałem.

Poniżej przykładowa karta pracy do tematu: Przyczyny wybuchu I wojny światowej.